» Hlavní stránka / Akce / Velikonoce 2007

Velikonoce 2007: Moravský kras

1.denSobota 7.4.200710kmAdamov, Nový hrad, Blansko
2.denNeděle 8.4.200719kmPunkevní jeskyně, Sloup, Lhota u Konice
3.denPondělí 9.4.20075kmLhota u Konice, Čunín

Sobota 7.4.2007
Sraz s Mulisákem byl v 9,00 v Brně. Hned jsme popojeli do Adamova. Zde nás čekaly Lucka, Blanka a Šárka.
Vyrazili jsme na Nový hrad, kde byl Velikoneční jarmark. Vlezné 50,-.Ovesné placky za 5,- a klobása za 35,-. Byla zima. Sluníčko sice občas vylezlo mezi mraky, ale vždy pouze na chvíli. Navíc foukal nepříjemný studený vítr. Proto jsme hledali teplo v jídle, pití a hradních představeních. Pro pány to byly břišní tance a dámy se zahleděly do kavalírské školy šermu a vybraného chování. Později jsme stejně skončili v hradní síni na pivu, čaji, slivovici a jakémsi sladkém panáku.
Kolem druhé hodiny jsme opustili hrad a pokračovali po zelené do Blanska. V Blansku na nádraží jsme holkám našli poslední spoje (tak, aby byly za světla doma) a zapadli jsme na večeři do pizzerie. Blanka a Šárka utekly za hodinu. Lucka s námi vydržela další hodinu. Litovala, že si nevzala sebou spacák. Po odjezdu Lucky jsme se vydali po zelené směrem do CHKO. Kousek za Blanskem jsme si vyhlédnuli místo na spaní a utábořili jsme se. Já s Ivankou do stanu a Mulisák pod hvězdy.

Neděle 8.4.2007
Přes noc byla teplota jistě pár stupňů pod nulou. Stan byl namrzlý. Vylézt ze spacáku bylo náročné. Teprve horký čaj a teplá snídaně nás připravili na cestu. To Mulisák počkal na první sluníčko, posnídal a teprve pak vylezl ze spacáku. Pak jsme vyrazili směrem do CHKO. Nepočkali jsme u Kateřinské jeskyně na první výpravu a šli si stoupnout do fronty na exkurzi do Punkevní jeskyně. Díky tomu, že jsme byli jenom tři, dostali jsme se protekčně za hodinu na řadu. Jinak bychom čekali tak 4 hodiny. Jedinou jistotou je včasná rezervace. Vlezné 150,-. Pěšky 1/2 hodiny a na lodičce další 1/2 hodiny. Venku nás už čekal Riki na kole. V sobotu nestihl přijet, protože měl potíže s motorem. Společně jsme pokračovali Pustým žlebem až do Sloupu. Zde se v hospodě Riki rozhodl, že ač nemá spacák, pojede s námi dál. Nebránili jsme se, měl totiž oproti nám mapu okolí Prostějova. My jsme popojeli kousek autobusem a Riki nás dojel na kole. Našim cílem byla Lhota u Konice, kde je stáj Arka. Tam Prcek s Janou rádi uvítali hladové a žížnivé pocestné, aby se dozvěděli, co je ve světě nového. Po pár hodinách v jejich hospůdce jsme se odebrali přespat do malé chaloupky. Rikimu jsme sehnali na noc pár dek a spacák.

Pondělí 9.4.2007
Já jsem ráno, dle tradice, šel pomoci děvčatům s vyvezením hnoje od koní. Zbytek se vyspal, pojedl a dorazil později. Pak už jsme se pouze rozloučili a vyrazili k domovům. Riki na kole směrem na Černou horu (Boskovice). Já s Ivankou a Mulisákem na vlak do Čunína. Ten první vlak nám ujel, tak jsme si udělali piknik v trávě a jeli dalším spojem. Jako obvykle bylo na závěr víkendu nejlepší = nejteplejší počasí za celé tři dny.

Další fotografie jsou i Mulisáka. Naleznete tam i fotku Rikiho na kole.

Fotogalerie

Zahříváme se v hradní síni.
Fotil Martin
Mulisák kontroluje kanón.
Fotil Martin
Vypadá to jako zakopnutí, ale je to pouze balet.
Fotil Martin
Vyhlídka s pozadím.
Fotil Martin
Děvčata se posilňují po náročném dni.
Fotil Martin
Mulisák snídá a na batohu je patrná námraza.
Fotil Martin
Snídaně na liháči. Záchrana po mrazivé noci.
Fotil Martin
Velikonoční čaj po obědě.
Fotil Martin
Spokojený Mulisák po obědě.
Fotil Martin
Skupinové foto před nástupem do vlaku.
Fotil Martin
nahoru
Zobrazit navigaci